Zwrot kaucji za mieszkanie

 

Będąc jeszcze w trakcie studiów wynajmowałem mieszkanie w jednym z dużych miast Polski. Relacje z właścicielami mieszkania były bardzo dobre, jednak do czasu, gdy wypowiedziałem umowę najmu i nadszedł dzień zwrotu kluczy i rozliczenia kaucji za wynajem. Ku mojemu ogromnemu zdziwieniu właściciele oświadczyli, że kaucję zatrzymują z uwagi na zniszczenia sprzętu AGD i mebli. Zaskoczenie było tym większe, że wszystkie te wady istniały już w czasie, kiedy do mieszkania się wprowadzałem.

Jako, że z wykształcenia jestem prawnikiem, po mało przyjemnym rozstaniu postanowiłem wytoczyć właścicielom mieszkania postępowanie przed sądem o zwrot kaucji za wynajem za mieszkanie. Postępowanie to po krótkim czasie zakończyło się na moją korzyść i odzyskałem kaucję w pełnej wysokości.

Niestety jak się okazuje, problemy z odzyskaniem kaucji za wynajem są powszechne. Docierają do mnie informacje, że właściciele mieszkań często nie zwracają najemcom kaucji pod pozorem dokonanych zniszczeń, wynajęcia firmy sprzątającej czy konieczności malowania mieszkania.

Wiele osób jest nieświadomych, iż kaucja za wynajem jest zatrzymywana przez wynajmujących niezgodnie z umową i przepisami prawa. Wiele osób również obawia się postępowania w sądzie lub nie wie co należy robić, aby skutecznie wyegzekwować od wynajmującego zatrzymaną kaucje.

Wychodząc naprzeciw tym problemom postanowiłem stworzyć portal odzyskajkaucje.pl, by pomóc takim osobom walczyć z nieuczciwymi wynajmującymi, którzy odmawiają zwrotu kaucji za wynajem za mieszkanie.

Zwrot kaucji za wynajem za mieszkanie. Jeżeli właściciel nie chce oddać kaucji, możesz zwrócić się do nas i uzyskać pomoc.

 
 

 

 Powered by: www.cdx.pl  
 
gtag('config', 'UA-150119637-1');